Zdalnie sterowane bramy garażowe

Żyjemy w czasach, w których postępująca w ekspresowym tempie automatyzacja ułatwia nam codzienne życie. Jeszcze kilka dekad temu nikt nie śmiał nawet pomyśleć, żeby drzwi mogły się samodzielnie otwierać. Dziś to zupełnie naturalne, że kiedy wracamy do domu samochodem, to brama garażowa otwiera się za pomocą automatycznego przycisku na pilocie.

Nowoczesny napęd do bramy

napęd do bramy garażowej dwuskrzydłowejTo bardzo praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu nie musimy wysiadać z auta, żeby otworzyć garaż – sprawdza się zwłaszcza zimą, kiedy wychodzenie na mróz chcemy ograniczyć do możliwego minimum. Żeby nasza automatyczna brama garażowa mogła nam służyć przez długie lata, warto poświęcić nieco uwagi sprzętowi, jaki wybieramy. Wyróżnić możemy kilka zasadniczych czynników, na które powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając napęd do bramy garażowej dwuskrzydłowej (przy wyborze jednego skrzydła wybór jest mniej skomplikowany). Po pierwsze, moc silnika należy dostosować do wielkości skrzydeł naszej bramy – to absolutna podstawa. Następnie bierzemy pod uwagę materiał, z jakiego skrzydła są wykonane, ponieważ innego udźwigu wymagają drzwi drewniane, innego konstrukcje stalowe itd. Kiedy już określimy te parametry, będziemy wiedzieli ile będzie wynosiła waga naszego sprzętu, co pozwoli nam przejść do punktu następnego, mianowicie intensywności użytkowania.

napęd do bramy garażowej dwuskrzydłowejMusimy się zastanowić, czy brama będzie otwierana dwukrotnie – rano i wieczorem – czy też będzie eksploatowana kilka razy dziennie. W tym drugim wypadku warto wydać odrobinę więcej pieniędzy, żeby sprzęt posłużył nam nieco dłużej. Na koniec wybieramy rodzaj napędu – możemy wyróżnić napęd oparty o konstrukcję śrubową, elektromechaniczną (działającą na siłownikach hydraulicznych) oraz na ramieniu łamanym. Wybór zależy od wielkości bramy oraz szerokości framugi. Montaż siłowników do bramy nie jest bardzo skomplikowany, jednak przez wzgląd na konieczność kalibracji sprzętu instalację bramy dwuskrzydłowej warto zlecić autoryzowanemu partnerowi producenta. Sprawą kosmetyczną jest zastosowanie fotokomórek – nie są one konieczne, jednak znacznie ułatwiają życie. Różne sytuacje mogą nas spotkać każdego dnia, dlatego warto się przed nimi zabezpieczyć – fotokomórki zapobiegną ewentualnym kolizjom bramy z samochodem, dlatego warto je mieć na wyposażeniu.

Zdalne otwieranie bramy garażowej to w dzisiejszych czasach standard, niemniej jednak dostępne są bardzo różne rozwiązania, dlatego warto im poświęcić nieco więcej uwagi w trakcie remontu, ponieważ to wybór właściwego z nich determinuje komfort korzystania z automatycznych bram.